مشکلات زندگی های مشترک امروزه

همانطور که همه ی ما در اطراف خود میبینیم با گذشت زمان جدایی ها و طلاق در زندگی های مشترک هر روز بیشتر و بیشتر می شود. و پایه های زندگی های مشترک امروزه سست و بی دوام است. جدایی عاطفی کلمه ایست که این روزها در اطراف خود زیاد می شنویم . چه بسا زن و شوهری که در اوایل ازدواج بسیار عاشق هم بوده اند و امروز به مرحله جدایی عاطفی رسیده اند. به راستی دلیل این ها چه می تواند باشد.

در این مقاله به مشکلات و معایب زندگی های مشترک امروزه می پردازیم. با ما همراه باشید.

8 دلیل مشکلات و سستی زندگی های مشترک

انتخاب اشتباه

همیشه افرادی که در روزها و لحظه هایی با او احساس راحتی کردید نمیتواند فرد مناسبی برای ازدواج باشد . درست است که همه ی ما زندگی های شاد و پر هیجان را دوست داریم اما آن فردی که ساعت هایی از زندگیتان را با او شاد بوده اید الزاما فردی نخواهد بود که آن هنگام که به محافظت یا حمایت عاطفی او نیاز دارید کنارتان باشد. پس در انتخاب همسر به همه ی جوانب بیندیشید و بدانید که زندگی تماما روزها و ساعت های شاد نیست.

نداشتن وقت کافی برای هم

یک رابطه بین دو نفر هنگامی کامل می شود که به آن فرصت دهید تا گذشت کردن،بخشیدن،بحث کردن و بسیاری چیزهای دیگر را تجربه کند تا در انتها و با گذشت زمان به یک تفاهم بین دونفر برسد. هیچ گاه در ابتدای یک رابطه انتظار نداشته باشید که همه چیز تمام و کمال باشد و به رابطه تان فرصت رشد کردن بدهید.

عشق و منطق

عشق همیشه با قلب به وجود می آید و چه بسا بسیاری مواقع عقل و منطق با قلب سازگار نباشد . آن هنگام که عقل و منطق کل احساسات شما را در دست گرفت عشق معنای واقعی خود را از دست می دهد.

See the source image

عشق و روابط زناشویی

امروزه اغلب افراد فکر میکنند که برای اینکه بتوانند امروزی و مدرن باشند نباید عشق خود را از رابطه جنسی جدا کنند . اما باید بدانید یکی از دلایل مرگ روابط و احساسات عاشقانه امروزی داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج است.

زندگی مشترک

آرامش در زندگی زناشویی

قطعا زندگی مشترک بسیار متفاوت از زندگی مجردی است و بعد از تشکیل یک زندگی مشترک دیگر نمی توانید بسیاری از کار ها و هیجاناتی را که تجربه می کردید داشته باشید و باید آرام آرام به سوی یک آرامش در زندگی پیش بروید . گاهی افراد نمیتوانند از هیجانات و زندگی قبل از ازدواجشان فاصله بگیرند و خود را در قالب زندگی آرام زناشویی قرار دهند.

See the source image

قدردانی نکردن

هرگز نمیتوانید بدون قدردانی و تشکر از شریک زندگیتان عشق و علاقه خود را به او نشان دهید . این کار امروزه کمتر دیده می شود.

فضای مجازی

با توجه به تحقیقات امروزه یکی از مهمترین دلایل خراب شدن روابط در زندگی زناشویی فضای مجازی است.باید بدانید تکنولوژی همانقدر که برای ما مفید است همانقدر هم استفاده نادرست و اضافی آن می تواند برای زندگی مشترک سمی باشد . استفاده زیاد از فضای مجازی به شما اجازه نمی دهد که بیشتر با همسرتان در تماس باشید و ارتباط عاطفی برقرار کنید.

زندگی مشترک

ترس از عاشق شدن

تقریبا تمامی افراد قبل از ازدواج خود درگیر روابط عاشقانه ای شده اند و بعضی از آن ها در این روابط شکست خورده اند . و این شکست باعث شده است که دیگر نتوانند عاشق شوند و ترس این را داشته باشند که لطمه های روحی گذشته برایشان تکرار شود . این تصورات را از خود دور کنید و با تمام عشق و علاقه و قلب خود وارد رابطه عاشقانه با همسرتان شوید. و بدانید که این تصورات پایه های زندگی مشترکتان را سست خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *